Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Aggodalmát fejezte ki Brüsszelben kiadott közleményében az Európai Szakszervezeti Szövetség a magyarországi "nacionalista fordulat" miatt. Az európai országok 84 szakszervezeti szövetségét tömörítő szervezet egyebek mellett az új alkotmányt, az igazságszolgáltatási rendszer függetlenségét és a média sokoldalúságát érő fenyegetéseket bírálja, megjegyezve, hogy az új intézkedések a munka törvénykönyvének reformját követték, amely utóbbi "sérti a dolgozók jogait".
A kormány "a gazdasági hazafiságot" hirdeti, ám ez a szövetség szerint "csupán illúzió, mert az ország válságba merült" – olvasható a közleményben.
Bernadette Ségol, a szövetség főtitkára úgy fogalmazott: "az úgynevezett gazdasági hazafiság csak oda fog vezetni, hogy az országot nacionalista és populista irányba kényszeríti, amelyet el kell ítélni, mert árt a dolgozóknak és a polgároknak".
Ségol hozzátette, hogy támogatni kell azokat a kezdeményezéseket, amelyeket az Európai Bizottság elnöke tett az Európai Unió által is garantált alapvető jogok tiszteletben tartásának érdekében.
A szövetségtől jelezték azt is: egyetért azon magyarok ezreivel, akik január elején a kormány ellen tiltakoztak.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.