Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Nem csitulnak a fegyverek Szíriában azután sem, hogy megérkeztek az országba vasárnap az ENSZ-megfigyelők. Hétfőn is összecsapott a szíriai hadsereg a katonaszökevényekkel az északnyugati Idlibben, és a tüzérség tovább lőtte Homsz városát. Egy jogvédő szervezet szerint két civil halt meg a szintén középső Hamában.
"Két civil meghalt, miután kormánykatonák rálőttek autójukra Hamában" - adta hírül az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja. Homszban "a kormányerők aknavetőkkel lőtték Haldíje és Bajáda negyedet" - tették hozzá. A londoni központú szervezet szerint az ellenzéki erők által "a forradalom fővárosának" nevezett Homsz 30 százaléka még nincs a hadsereg ellenőrzése alatt.
Vasárnap este érkezett meg az arab országba az ENSZ-megfigyelők első, hattagú csoportja, és hétfőn látnak munkához. A többiek várhatóan a következő napokban érkeznek. Az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) szombati határozata szerint az első lépcsőben körülbelül harminc fegyvertelen kéksapkást vezényelnek Szíriába, hogy ellenőrizzék a fegyvernyugvási egyezményben foglaltak teljesítését. Utóbbit Kofi Annan volt ENSZ-főtitkár, a világszervezet és az Arab Liga megbízottja dolgozta ki.
A fegyvernyugvás hivatalosan múlt csütörtökön lépett életbe Szíriában, ahol a 13 hónapja tartó belviszályban az ENSZ adatai szerint több mint 9000, a jogvédők szerint tízezernél is több ember vesztette életét. A tűzszünet ellenére a szíriai kormányerők vasárnap is tüzérségi támadást intéztek Homsz ellen, és hat embert megöltek.
Susan Rice amerikai ENSZ-nagykövet és francia kollégája, Gérard Araud egyaránt úgy vélte: az erőszak újbóli fellángolása megkérdőjelezi azt, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök tényleg be akarja-e tartani Annan tervét.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.