A dalai láma miatt lett feszült az osztrák-kínai kapcsolat

Kína tiltakozott amiatt, hogy Werner Faymann osztrák kancellár szombaton találkozott a dalai lámával Bécsben, pedig Peking már többször figyelmeztetett, a tibeti kérdést belügyének tekinti. - jelentette a külügyi szóvivőt idézve a Hszinhua hírügynökség.

  • MTI MTI
A dalai láma miatt lett feszült az osztrák-kínai kapcsolat

A találkozó, amely Peking többször megismételt tiltakozása ellenére jött létre, "súlyos beavatkozás Kína belügyeibe, megsértette a kínai emberek érzéseit és téves jelzést küldött a tibeti függetlenségért küzdő erőknek" - hangoztatta Hung Lej (Hong Lei). A külögyi szóvívő hozzátette: a kínai külügyminisztérium Pekingben és a kínai nagykövetség Ausztriában egyaránt ki fogja fejezni az ezzel kapcsolatos kínai álláspontot.

A tibeti kérdés Kína kizárólagos belügye - húzta alá a szóvivő megjegyezve, hogy a dalai láma Peking szemében politikai menekült, aki a vallás nevében "hosszú ideje részese a Kína-ellenes, elszakadásra törekvő cselekményeknek". Hung megerősítette: országa határozottan ellenzi, hogy külföldi vezetők bármilyen formában találkozzanak a dalai lámával, valamint hogy bárki, vagy bármely ország a dalai lámát felhasználva beavatkozzon a belügyeibe.

Fényképekkel illusztrált osztrák online médiajelentések szerint Werner Faymann kancellár szombaton Bécsben Christoph Schönborn bécsi bíboros érsek társaságában együtt reggelizett a tibeti vallási vezetővel, akivel Michael Spindelegger alkancellár egy nappal korábban találkozott. Faymann az eseménnyel kapcsolatban kijelentette, találkozóját egyértelmű politikai jelzésnek szánta "az emberi jogok, az erőszakmentesség és a párbeszéd mellett", illetve az elnyomás ellen". Mint mondta, a személyes találkozóról maga döntött, Peking reakciójától pedig nem fél.


  

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.