Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A Hospodárské Noviny című cseh gazdasági és politikai napilap Orbán saját önteltségének áldozata lett címmel közölt kommentárt, amely szerint a "populista" magyar kormányfőnek is tudnia kellene önkritikusnak lennie önmagához a kormányzati időszak közepén. A lengyel Politykának adott interjújában Francis Fukuyama amerikai politológus kritizálja a magyar kormányfőt.
"A kormányzati időszak közepén járunk, s lassan azon kellene gondolkodnia, mivel és hogyan nyeri meg a következő parlamenti választást. Orbán Viktor, a miniszterelnök és a kormánypárt főnöke ehelyett azonban az egyik válságot a másik után kénytelen megoldani" - olvasható Martin Ehl kommentárjában.
Szerinte Orbán "mint népszerű vezető nagyon jó partit játszhatott volna és a válsággal sújtott középosztály vezetője lehetett volna. De csak akkor, ha 2010 nyarán a magyar történelmi traumák helyett gyorsan a gazdasági helyzet megoldásával kezdett volna foglalkozni, s nem kent volna mindent az előző kormányerőkre, illetve az általános európai helyzetre."
A lengyel Polityka című hetilapnak adott interjújában Francis Fukuyama amerikai politológus párhuzamot von Orbán Viktor, Jaroslaw Kaczynski és Vlagyimir Putyin között.
A politológus szerint mindhárman "a népesség vidéki, kevésbé tanult, fizikai munkát végző" csoportjára építenek. Véleménye szerint a magyar kormányfő és a volt lengyel miniszterelnök között az a különbség, hogy "Kaczynskinek soha nem volt akkora hatalma, mint Orbánnak, nem rendelkezett parlamenti többséggel, amely lehetővé tette volna az alkotmány megváltoztatását".
Újságírói kérdésre úgy válaszolt, hogy Európában nem az ukrán demokrácia miatt aggódik, hanem Magyarországot félti, ahol Orbán Viktor kormányzása idején felszínre törtek "a magyar politikai élet demokráciaellenes áramlatai", pedig az 1990-es évek elején még "ezt az országot tekintették a sikeres rendszerváltás példaképének".
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.