Paradicsomtámadás Egyiptomban: Clinton a zöldséget sajnálja

Nem sértették meg az amerikai külügyminisztert meg azok, akik paradicsommal dobálták meg a konvoját Alexandriában. A tiltakozást a nagyobb szabadság és a közügyekkel való törődés jelének tekinti Hillary Clinton.

  • MTI MTI
Paradicsomtámadás Egyiptomban: Clinton a zöldséget sajnálja

Clintont helyi idő szerint hétfőn este, Jeruzsálembe érkezése után kérdezték az egyiptomi incidensről. A külügyminiszter a politikai változások számlájára írt idegességnek tulajdonítja a tüntetéseket.

"Amint megalakulhat egy felelős kormány, amelynek tetteit meg lehet ítélni, és elszámoltatható lesz, akkor az emberek képesek lesznek arra, hogy döntésekre jussanak, mert a szavaknál jobban számítanak a tettek, és ezért nem voltam megsértve" - nyilatkozta az amerikai politikus.

"Megkönnyebbültem, hogy senki sem sérült meg, sajnáltam, hogy a szép paradicsom veszendőbe ment, de egyébként nem okozott különösebb kellemetlenséget" - mondta Clinton.

A tiltakozást annak jelének tekinti, hogy "Egyiptom most nagyobb szabadságot élvez. Annak is a bizonyítéka, hogy az egyiptomi nép még törődik jövőjével".

Egy amerikai vezető tisztviselő elmondta, hogy a vasárnapi incidens során sem Clintont, sem járművét nem találták el a hozzávágott tárgyak, köztük cipők és műanyag palackok.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.