Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Legalábbis a politikai, gazdasági és média jelenléttel bíró személyek közt.
A német kancellárt nevezte meg a Forbes amerikai magazin tavaly után idén is, mint a leginkább befolyásos hölgyet. Őt követi az amerikai külügyminiszter Hillary Clinton a harmadik a brazil államelnök Dilma Rousseff. A listán egyébként az elmúlt évhez képest a dobogósok közt nem történt változás.
A politikusok, közéleti szereplők, tudósok és nonprofit szervezetek munkatársai által összeállított listán a befolyás, a vagyon, illetve a média jelenlét alapján rangsorolnak. A 100-as listára felkerült nők 28 országból kerültek ki idén és átlagéletkoruk 55 év.
A lista szerint és ez a megváltozott preferenciákat jelzi a 100 legbefolyásosabb nőnek közel 90 millió Twitter követője van világszerte.
A dobogósok közül a cikk Merkellel kapcsolatban megjegyzi, ő a kulcsszereplője az eurózóna válságkezelésének. A második helyezett Clintonnak elismerik a szerkesztők, hogy ügyesen kezelte a WikiLeaks iratok alapján kirobbant diplomáciai botrányokat. A harmadik Rousseff azzal vívott ki elismerést, hogy Brazília mára a világ nyolcadik legnagyobb gazdaságává vált, amelyben a lap szerint az elnöknőnek is komoly szerepe van.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.