„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Több vádlott ügyvédje is kifogásolta azt a bírósági döntést, amelynek értelmében a 39 személy, köztük a magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Előd ellen folyó bolíviai per bírósági tárgyalását - amelyet eredetileg hétfőn La Pazban kellett volna megkezdeni - a jövő hétre halasztották, helyszínét pedig Tarijába helyezik át.
"Botrányos ez a döntés!" - mondta a Cochabambában kiadott Los Tiempos napilapnak Marta Requena, az egyik bolíviai vádlott védőügyvédje. Elsősorban azt kifogásolja, hogy a perbe fogottak különböző városokban vannak fogságban, többségük a fővárosban, La Pazban, illetve Santa Cruzban. Tarija viszont mindkét helyszíntől messze van, több vádlottnak a rossz egészségi állapota nem teszi lehetővé az utazást.
Az ügyvédek a lap szerint hétfőn azt kérték, hogy a tárgyalást Santa Cruzban vagy Trinidadban tartsák. Egy korábbi bíróság már döntött úgy, hogy Santa Cruzban tartsák a pert, de helyszínként felmerült Cochabamba városa is, az igazságügyi szervek folyton változtatták döntéseiket. Marta Requena nem titkolta aggodalmát, hogy Tarijában a vádlottak közül nagyon kevesen lennének jelen.
Sokszori halasztás után hétfőn La Pazban kellett volna elkezdődnie a per érdemi részének. Mivel az öttagú bíróság három választott ülnöke nem jelent meg, a jövő hét keddjére halasztották a tárgyalást, megváltoztatva a helyszínt. Erről Sixto Fernández, a "csonka" állapotban lévő bíróság elnöke tájékoztatta a teremben lévőket. A lap szerint a 39 vádlottból csak 17 volt jelen, öten - akik Santa Cruzban vannak házi őrizetben - egészségügyi állapotukra hivatkozva maradtak távol.
A Santa Cruzban megjelenő El Mundo tudósításában idézi Tóásó Elődöt, aki azt mondta: kérni fogja szabadlábra helyezését, mert szerinte törvénytelenül tartják őt fogva La Pazban, a San Pedro börtönben.
Bolíviai elit kommandósok 2009. április 16-án hajnalban a helyi ellenzék fellegvárának számító Santa Cruz város Las Américas nevű szállodájában lőtték le a bolíviai születésű, bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa Flores Eduardót, az erdélyi Szovátáról való Magyarosi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. Letartóztatták a horvát-bolíviai állampolgár Mario Tadicot és a román mellett magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Elődöt. A bolíviai hatóságok azt állítják, hogy "terrorista csoportot" számoltak fel, amely Evo Morales elnököt is meg akarta gyilkolni.
Az akció két túlélőjét azóta is fogva tartják, holott a hatályos bolíviai törvények értelmében három év elteltével mindkettőjüket szabadlábra kellett volna helyezni, és le kellett volna zárni ügyüket. Magyarországi politikusok, európai parlamenti képviselők egyaránt megfogalmazták követelésüket, hogy a bolíviai igazságügyi szervek legalább saját törvényeiket tartsák be a Tóásó-ügyben, és biztosítsanak méltányos bírósági eljárást a vádlottak számára.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
A független képviselő tizennyolcadik tüntetét tartotta szombaton.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.