Újra rakétákat lőttek ki a líbiai fővárosi repterére

Ismeretlen repülőgép mért csapást hétfőn a líbiai főváros, Tripoli repülőterére. Egyelőre nem tudni, mekkora kárt okozott – közölte a helyi média biztonsági forrásokra hivatkozva.

  • MTI MTI
Újra rakétákat lőttek ki a líbiai fővárosi repterére

Szemtanúk szerint egy alacsonyan repülő harci gép két rakétát lőtt ki a keleti városrészben található légikikötő leszállópályájára. Ez volt az utolsó olyan repülőtér Tripoli környékén, amely még működtt. A területet a Fadzsr Líbia (Líbia Hajnala) nevű iszlamista szövetség uralja, amely augusztus végén kerítette hatalmába a fővárost.

Nem először támadták harci repülőgépek a tripoli repteret. Az iszlamisták korábban Egyiptomot és az Egyesült Arab Emírségeket vádolták a légitámadásokkal.

Ugyancsak hétfőn a líbiai kormányt támogató zenteni fegyvereseknek több mint egy hónapig tartó harcok után sikerült visszafoglalniuk az ország nyugati részében fekvő Kikla települést a Fadzsr Líbia nevű milíciától.

A Kikla elvesztéséről szóló híreket a Tripoliban működő párhuzamos kormány is megerősítette, hozzátették azonban, hogy ez a vereség távolról sem jelenti a Fadzsr Líbia összeomlását.

A Tripolitól 80 kilométerre fekvő településért negyven nappal ezelőtt kezdődtek a harcok. Az összecsapásokban több mint háromszáz ember meghalt és legalább ezren megsebesültek.

Líbiában a központi vezetés Moammer Kadhafi hatalmának 2011-es megdöntése óta képtelen volt kiterjeszteni uralmát az egész országra, és nem tudták lefegyverezni a forradalom idején verbuválódott fegyveres csoportokat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?