Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Valószínűleg a korábban eltervezett programok megvalósításáért fog nyomást gyakorolni.
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke szerda délelőtt az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén negyedik alkalommal mond beszédet az Európa Unió helyzetéről.
Az idei beszédre a 2019-es uniós parlamenti választásokat megelőzően és a 27 tagú Európai Unió jövőjéről zajló vita jegyében kerül sor. Juncker tavalyi beszédében arról beszélt, hogyan alakulhat az unió sorsa 2025-ig, valamint ütemtervet terjesztett elő egy egységesebb, erősebb és demokratikusabb Európa megvalósítása érdekében.
Tervek szerint a 2019. május elején a romániai Nagyszebenben tervezett csúcstalálkozón a tagországok vezetői várhatóan ismételten kötelezettséget vállalnak egy olyan EU kiépítésére, amely a legidőszerűbb kérdésekre keres megoldást.
Juncker idei beszédében várhatóan a tavaly indult kezdeményezések megvalósulását fogja szorgalmazni.
Kedden Magyarországról, és a hazai helyzetet elítélő Sargentini-jelentésről vitázott a parlament.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.