Életveszélyes trópusi vihar tart Floridába, rendkívüli állapotot hirdettek

A vihar várhatóan hurrikánná erősödik, és szerdán eléri Floridát.

  • MTI MTI
Életveszélyes trópusi vihar tart Floridába, rendkívüli állapotot hirdettek

Rendkívüli állapotot hirdetett ki Rick Scott floridai kormányzó vasárnap a közelgő trópusi vihar miatt. A Michael névre keresztelt trópusi vihar egyelőre a karibi vidéken, Kuba és Mexikó fölött kavarog, várhatóan hurrikánná erősödik, és szerdán éri el Florida partjait. 

Rick Scott vasárnap este Tallahasseeben, a déli állam fővárosában tartott sajtótájékoztatóján felhívta a figyelmet, hogy a viharzóna széles, lassan mozog és rendkívül erős, ebből adódóan életveszélyes. 

A kormányzó elmondta: a Nemzeti Gárda 500 tagját máris mozgósították, hogy előre felkészüljenek a viharra. A helyi önkormányzatok vezetőit arra szólította fel, hogy még a vihar érkezte előtt vizsgálják át erőforrásaikat és raktáron lévő készleteiket, ellenőrizzék az áramkimaradáskor használatos generátorokat, valamint az élelmiszer-, és ivóvíztartalékokat. 

A helyi repülőterek, iskolák és kormányzati hivatalok bezárásáról a helyi hatóságok döntenek – tette hozzá a kormányzó. 

Scott az esti sajtótájékoztató előtt már több helyi tisztségviselővel, köztük Tallahassee polgármesterével, a demokrata párt jelöltjeként a novemberi választáson a kormányzói posztért versenybe szálló Andrew Gillummal is egyeztetett. 

Tallahassee-ban vasárnap megnyitották azokat az elosztóhelyeket, ahol a helybéliek homokzsákokat kaphatnak.