Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A szélsőségeseknek azt a rejtekhelyét bombázták, ahol a kiképzőtáboraik is találhatóak.
Megölték az Iszlám Állam terrorszervezet afrikai ágának hármas számú vezetőjét Nigériában – jelentette be Timothy Antigha ezredes, a több afrikai állam katonai egységeit összefogó, terrorellenes multinacionális harci kötelék szóvivője hétfőn.
Antigha szerint légicsapás végzett Amir Halífa Umárral, aki befolyásos tagja volt az Iszlám Állam Nyugat-afrikai Tartomány (ISWAP) nevű dzsihadista csoportnak. A katonai szövetség a szélsőségesek egyik rejtekhelyét bombázta a Tunbums Sabon néven ismert térségben a Csád-tó környékén.
Az ezredes elmondta azt is, hogy három másik dzsihadistával is végeztek egy másik bombázásban "az Iszlám Állam Nyugat-afrikai Tartomány és a Csád-tó medencéjében erőszakot szító és bizonytalanságot keltő" erők ellen indított műveletekben.
A dzsihadista szervezet egyre több támadást intéz az utóbbi időben a Csád-tó többi országa ellen.
A kis szigetekkel és mocsarakkal teli, kiterjedt, katonailag nehezen ellenőrizhető vízfelület a Boko Haram szervezet – annak is mindenekelőtt az Iszlám Állam terrorszervezethez csatlakozott szárnya, az ISWAP – búvóhelye, ahol a kiképzőtáborai is találhatók. A térségben a csádi, a kameruni, a nigériai, a nigeri és a benini hadsereg egységeiből álló nemzetközi erő járőrözik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.