Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Egy republikánus is megszavazta az impeachmentet.
Az amerikai szenátusban szerda este felmentették Donald Trump amerikai elnököt az ellene folytatott alkotmányos felelősségre vonási eljárás (impeachment) keretében felhozott két vádpont - a hatalommal való visszaélés és a kongresszus akadályozása - alól. A kongresszus felsőháza az első vádpontban 52-48, a másodikban 53-47 arányban szavazta le a vádakat. Ez azt jelenti, hogy az elnök hivatalában maradhat, annak ellenére, hogy a demokrata többségű alsóház december közepén megszavazta az eljárást.
Trump felmentése nem okozott meglepetést, legfeljebb az, hogy egy republikánus is ellene szavazott: Mitt Romney a hatalommal való visszaélés ügyében támogatta az eljárást. Ez sem volt azonban elég még az egyszerű többséghez sem a republikánus többségű testületben, miközben a felelősségre vonáshoz kétharmados többség (67 szavazat) kellett volna.
Trump a harmadik elnök, aki ellen impeachment indult, viszont az első, aki az eljárás után megméreti magát az elnökválasztáson. Egyelőre úgy tűnik, jó esélye van a győzelemre: a Gallup a héten 49 százalékos népszerűségi mutatót mért, ami a legmagasabb érték - írja a BBC.
Az impeachment eljárásról ebben a cikkünkben olvashat bővebben:
Trump ellen vádat emeltek, és élvezi
Az USA történetének harmadik elnökeként kell szembenéznie az alkotmányos vádemelést követő tárgyalással a szenátusban Donald Trumpnak, de a republikánus többség valószínűleg megakadályozza, hogy eltávolítsák a hivatalából. Az amerikaiakat végletesen megosztó elnök és felelősségre vonási eljárás meghatározza majd a 2020-as elnökválasztási kampányt is, amiben könyörületet nem ismerő politikai hadosztályok csaphatnak majd össze a Fehér Ház birtoklásáért.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.