A hadsereget is beveti Spanyolország a koronavírus ellen

Kétezer katonát biztosít a spanyol kormány a régióknak a koronavírusos esetek felkutatására és nyomon követésére.

  • hvg.hu hvg.hu
A hadsereget is beveti Spanyolország a koronavírus ellen

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Az ország fegyveres ereje is segíteni fog a koronavírus terjedésének megfékezésében – jelentette be kedden Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök.

Sanchez az Euwonews tudósítása szerint úgy fogalmazott, hogy a kormány biztosítani fogja a régióknak a fegyveres erők segítségét a koronavírusos esetek felkutatására, nyomon követésükre, valamint kontaktkutatásra.

A kormányfő hozzátette: „Nem engedhetjük, hogy a koronavírus ismét átvegye az életünk felett az uralmat. Ellenőrzésünk alatt kell tartanunk a terjedését, és meg kell törnünk a második hullámot.” Egyúttal felszólította a spanyolokat arra, hogy töltsék le telefonjaikra a RadarCovid nevű alkalmazást, amelyben regisztrálják a fertőzötteket.

Spanyolországban keddig 405 ezer embert diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, július közepe óta pedig meredeken emelkedik az esetszám. Az elmúlt két hétben naponta 5-7 ezer ember kapta el a fertőzést. Eddig közel 29 ezer ember halt bele a kórba.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.