szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikaiak szerint az ország északkeleti részében található Harkiv városa van a legnagyobb veszélyben.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Egyesült Államok kedden reggel arra figyelmeztette Ukrajnát, hogy a legutóbbi hírszerzési jelentéseik alapján egy nagyszabású orosz támadás várható – írja a CNN ukrán, amerikai és más nyugati forrásokra hivatkozva. Egy vezető ukrán tisztviselő azonban elmondta, hogy az értesülést még nem erősítették meg, valamint megjegyezte, hogy az USA az utóbbi időben adott már ki hasonló figyelmeztetéseket, amik végül nem váltak valóra.

Az amerikaiak különösen az ország északkeleti részében található Harkiv városa miatt aggódnak, az ukrán külügyminiszter, Dmitro Kuleba (képünkön) azonban kedden arról beszélt, hogy nincsenek terveik a város kiürítésére.

Az orosz–ukrán konfliktust követő hírfolyamunkat alább találják.

Putyin séfje is felkerült a szankciós listára, magyar helikopterek a határon - Percről percre az orosz-ukrán konfliktusról

Nincs értelme a mostani helyzetben tárgyalni - ezzel az indoklással mondta le Anthony Blinken amerikai külügyminiszter a Szergej Lavrovval tervezett találkozóját. Amerikai katonákat küldenek a balti államokba, és egyre több ország vezet be gazdasági szankciókat Oroszországgal szemben. Percről percre követjük az orosz-ukrán krízis eseményeit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!