Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Nem érintett létfontosságú berendezéseket a zaporizzsjai erőműben kiütött tűz, az erőmű sugárzási szintjében pedig nem állt be változás, jelentette péntek reggel a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) az ukrán hatóságok közlésére hivatkozva.
Jennifer Granholm, az USA energiaügyi minisztere egy korábbi Twitter-bejegyzésében már hozott megnyugtató híreket, Herman Galuscsenko ukrán energiaügyi miniszterrel folytatott egyeztetése után arról írt, hogy a zaporizzsjai erőmű reaktorait robusztus szerkezetek védik, és a reaktorokat biztonságosan le tudták kapcsolni, amikor kiütött a tűz.
A NAÜ korábbi közlése szerint az ügynökséget arról tájékoztatta Ukrajna a lángok felcsapása előtt, hogy „nagy létszámú” orosz tank és tüzérség törte át az erőműhöz vezető úton emelt blokádot.
Az ukrajnai háborúról szóló percről percre tudósításunk ide kattintva érhető el.