szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nemcsak maguknak, hanem az összes Ukrajnával szomszédos országnak, így Magyarországnak is.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Ukrajnával határos országoknak a bejelentettnél határozottan nagyobb uniós támogatásra van szükségük a menekültáradat kezelésére - mondta Pawel Jablonski lengyel külügyminiszter-helyettes.

Az Ukrajnából érkező menekültáradat miatt az Európai Unió frontországai - Lengyelország mellett Szlovákia, Magyarország, Románia, valamint Moldova is, amely nem uniós tagállam - óriási kihívásokkal szembesülnek - fogalmazott Jablonski. A jelenleg bejelentett uniós támogatás "határozottan nem elegendő" - tette hozzá.

Múlt heti bejelentés szerint az EU 500 millió eurót szán a humanitárius segélyek fedezésére. Margaritisz Szhinasz, az Európai Bizottság alelnöke a hvg.hu-nak pénteken azt mondta, hogy Brüsszel már kedden dönthet a támogatási csomagról, amelyet Ukrajnának és háború következményei által leginkább sújtott uniós tagállamoknak nyújt. A biztos összeget nem említett, de azt hozzátette, hogy ha szükséges, a pénzt növelni is lehet (bár ekkor már az Európai Parlament hozzájárulása is kell majd hozzá).

A támogatást Magyarországnak kérnie – vagy adott esetben visszautasítania – sem kell, ha döntenek róla, akkor automatikusan jár – mondta Szhinasz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!