szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A külügyminisztérium szóvivője szerint azon dolgoznak, hogy a lehető legjobb tárgyalási pozícióba segítsék az ukránokat.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Egyesült Államok kijelentette, hogy hajlandó diplomáciai lépéseket tenni az ukrán kormány megsegítésére – írja a Guardian. A külügyminisztérium szóvivője szombaton jelentette ezt ki, miután az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij azt mondta, hogy a nyugatnak komolyabban kellene részt vennie a háború befejezésérről szóló tárgyalásokban.

„Ha vannak olyan diplomáciai lépések, amelyeket megtehetünk, és amelyekről az ukrán kormány úgy véli, hogy hasznosak lennének, készek vagyunk megtenni őket” – mondta a szóvivő. „Azon dolgozunk, hogy az ukránokat a lehető legerősebb tárgyalási pozícióba hozzuk, többek között azzal, hogy növeljük a nyomást Oroszországon, és biztonsági segítséget nyújtunk az ukránok önvédelméhez”.

Az orosz-ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:

Huszonöt kilométerre van Kijev központjától az orosz erők nagyja, egy rákklinikát is ágyútűz érhetett Mikolajivban - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Terrorcselekménynek minősítette a melitopoli polgármester elrablását Zelenszkij, újra megkísérlik evakuálni Mariupolt, dolgoznak a csernobili erőmű áramellátásának helyreállításán. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború eseményeit percről percre!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!