szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mariupolban azonban ismételten kudarcba fulladt egy kimenekítési kísérlet.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Irina Verescsuk (képünkön) miniszterelnök-helyettes szerint szombaton mintegy 13 ezer embert evakuáltak több ukrán városból. Ez a szám csaknem a pénteken kimenekítettek kétszerese – írja a Reuters. Közölte továbbá Verescsuk, hogy Mariupolt azonban senkinek sem sikerült elhagynia és ezért a várost ostromló orosz csapatokat tette felelőssé.

Moszkva viszont korábban azzal vádolta az ukrán erőket, hogy szándékosan csapdába ejtették az embereket. Az orosz állami hírügynökség, a TASZSZ szerint Mihail Mizincev orosz vezérezredes, a Nemzeti Védelmi Irányítási Központ vezetője arról számolt be, hogy a civilek kimenekítésére küldött buszkonvojt éppen az ukrán védők nem engedték be a városba.

Az orosz-ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:

Huszonöt kilométerre van Kijev központjától az orosz erők nagyja, egy rákklinikát is ágyútűz érhetett Mikolajivban - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Terrorcselekménynek minősítette a melitopoli polgármester elrablását Zelenszkij, újra megkísérlik evakuálni Mariupolt, dolgoznak a csernobili erőmű áramellátásának helyreállításán. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború eseményeit percről percre!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!