szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A cseljabinszki üzemben az ukránok szerint komoly gondot jelent az import alkatrészek hiánya.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az ukrán hírszerzés szerint kénytelen volt leállítania a működését a közép-oroszországi cseljabinszki gyárát egy orosz harckocsikat gyártó és javító cég az import alkatrészek hiánya miatt – számolt be róla tudósításában a BBC.

Az ukrán vezérkar tájékoztatása alapján a Defense Express ukrán védelmi portál arról ír, hogy az Uralvagonzavod gyár az egyik legjelentősebb, harckocsikat összeszerelő üzem Oroszországban, amely a nyugati szankciók hatására bekövetkező alkatrészhiány miatt most kénytelen volt leállítani a munkát. A cég eddig kivitelre is készített tankokat.

Az orosz sajtóban egyelőre nem jelent meg semmilyen híradás a leállással kapcsolatban – és ha a hír igaz, akkor valószínűleg nem is fog –, és a BBC sem tudta egyelőre ellenőrizni az ukrán értesülések hitelességét. Korábban azonban többször lehetett már arról hallani, hogy az orosz ipar jelentős importfüggősége miatt komoly bajba kerülhet, és ez érinteni fogja a hadiipart is.

Az orosz–ukrán háborúról a folyamatos tudósításunkat itt követheti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!