szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Visszakapcsolták a csernobili erőműnél a nemzetközi adatszolgáltatást, és úgy tűnik, most nincs nagy baj.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Most először érkezik újra megbízható mennyiségű adat a csernobili és Csernobil környéki sugárzásról, mióta az oroszok elfoglalták az erőművet – közölte a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség.

A sugárzást mérő és az eredményeket a nemzetközi megfigyelők számára továbbító hálózat akkor állt le, amikor februárban, a háború első napjaiban az oroszok elfoglalták a csernobili atomerőművet. Miután március 31-én visszavonultak, a környék pedig újra ukrán kézre került, mostanra sikerült az adatszolgáltatást helyreállítani.

Amikor Ukrajna visszafoglalta az erőművet, arról érkeztek hírek, hogy az ott megszokottnál erősebb radioaktív sugárzást mértek. Az erőmű szakértői szerint az erőmű egy helyén valóban határérték feletti adatot kaptak, de az is csak akkora sugárzás volt, amely csak a folyamatosan ott tartózkodók számára jelent egészségügyi kockázatot.

Az orosz-ukrán háború összes szerdai hírét itt követhetik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!