szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz vezetés úgy próbálja előteremteni a jövőbeli ukrajnai offenzíváihoz szükséges emberanyagot, hogy közben igyekszik elkerülni a társadalmi elégedetlenség növelését.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Bonyolult tojástáncba kezdett az orosz vezetés, ugyanis egyfelől komoly emberhiányban szenvednek a fronton küzdő csapataik, másfelől viszont egy újabb mozgósítás jelentős mértékben ronthat a társadalom morálján, így kénytelen lesz a megszokottaktól eltérő megoldásokat keresni a problémáira – derül ki a brit védelmi minisztérium értékeléséből.

Ezen unortodox megközelítést érhetjük talán tetten abban a múlt heti hírben, ami arról szólt, hogy nem engedik ki Oroszországból a kirgiz vendégmunkásokat arra hivatkozva, hogy szerepel a nevük a mozgósítási listán. Ezt erősítheti Dmitrij Peszkov azon bejelentése is, miszerint a „részleges mozgósításról” szóló rendelet továbbra is érvényben van. Az orosz elnöki hivatal szóvivője ezt azzal indokolta, hogy a rendelet érvényben tartása a fegyveres erők munkáját segíti, holott a mozgósítás befejezését még tavaly október végén bejelentette Szergej Sojgu védelmi miniszter.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!