szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az USA Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője elmondta, hogy az elmúlt hetekben több ehhez hasonló incidens is történt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Nem szokatlan, hogy orosz gépek támadnak amerikai drónokra a régióban – mondta el a CNN tudósítása szerint John Kirby (képünkön) a Fehér Házban székelő USA Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője kedden. Kirby elmondta azt is, hogy az elmúlt hetekben több ehhez hasonló incidens is történt, ám a mostani eset különleges abból a szempontból, hogy az orosz akció mennyire kockázatos, meggondolatlan és szakszerűtlen volt.

Az ukrajnai háború kezdetétől működnek orosz és amerikai repülőgépek a Fekete-tenger felett, de ez az első ismert ilyen jellegű interakció, ami magában rejti az eszkaláció kockázatát.

Az Egyesült Államok már a háború kezdete előtt Reaper drónokat üzemeltetett a Fekete-tenger felett, a kémrepülőgépeket a terület megfigyelésére használva. Ezek a drónok a légierő szerint akár 15 km magasan is képesek repülni.

Mint korábban beszámoltunk róla, az amerikai hadsereg közölte, hogy két orosz vadászgép megpróbált elfogni egy amerikai drónt a Fekete-tenger fölött, aminek a vége az lett, hogy a drón és az egyik repülő összeütköztek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!