Már nem az ukrán villamosenergia-hálózatot, hanem a katonai, ipari és logisztikai létesítményeket támadják az oroszok

A legutóbbi nagy légitámadás másik fő tanulsága, hogy az oroszok vélhetően azért használtak a megszokottnál kevesebb robotrepülőgépet, mert szeretnék újra feltölteni az ilyetén készleteiket.

  • hvg.hu hvg.hu
Már nem az ukrán villamosenergia-hálózatot, hanem a katonai, ipari és logisztikai létesítményeket támadják az oroszok

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Április 28-án és május elsején Oroszország légi indítású robotrepülőgépekkel támadta Ukrajnát – írja a brit védelmi minisztérium. Ilyen jellegű támadás 50 napja, március 9. óta nem érte Ukrajnát. A H-101 és H-555 típusú robotrepülőgépeket olyan orosz nagy hatótávú stratégiai bombázógépekről indították, mint a Tu-95 és a Tu-160.

Mindkét támadáshoz a korábban megszokottaknál kevesebb robotrepülőt használtak fel az oroszok, ami arra utalhat, hogy Moszkva igyekszik újra feltölteni a készleteit és ezért takarékoskodik. Váltás következhetett be a célpontok megválasztása terén is, mivel a legutóbbi két támadás alatt a robotrepülőgépek nem az ukrán villamosenergia-hálózatot, hanem katonai, ipari és logisztikai létesítményeket támadtak.