szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A belarusz elnök egy minszki sajtótájékoztatón azt is közölte, hogy a Wagner csapatai sem jelentek meg az országban, továbbra is az oroszországi bázisaikon tartózkodnak, ahova a puccskísérlet feladását követően visszavonultak.

Háború Ukrajnában
„Különleges katonai műveletnek” nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok 2022 február óta tartanak, a Nyugat fegyverszállításokkal és gazdasági szankciókkal nehezíti az oroszok előrenyomulását. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.
Friss cikkek a témában

„Az egy orosz cég, így az embereinek hollétét firtató kérdés biztos nem nekem szól. Amennyire tudom, a katonák a táboraikban vannak, ami pedig Prigozsint illeti, ő Szentpéterváron és nem Belaruszban tartózkodik. Talán reggel átugrott Moszkvába” – közölte Aljakszandr Lukasenka belarusz elnök egy csütörtök reggeli sajtótájékoztatón.

Korábban olyan hírek jártak, hogy Prigozsin Belaruszba távozott a puccskísérlete feladását követően, amit annak idején Lukasenka is megerősített. Ugyanakkor egyelőre független forrásból nem lehetett ellenőrizni, hogy Lukasenka akár akkor, akár most az igazat mondja-e.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lenthár Balázs hvg360

Alázatos szolgából királycsinálók - így írták át az orosz történelmet a Wagneréhez hasonló lázadások

A despotikus rendszerekben az egyszeri alattvaló, még ha arisztokrata is, tehetetlen a hatalommal szemben, így beletörődik a sorsába. Egy magát kiválasztottnak, az elit részének tekintő katonai alakulat viszont, ha sérelem éri és úgy érzi, hogy nem kapja meg a megérdemelt megbecsülést, könnyen fellázadhat. Ahogy az orosz történelem során fel is lázadtak. Bemutatjuk a Wagner-akció történelmi hagyományait.