A német hadsereg jelentősen növeli a tartalékosok létszámát
A német védelmi miniszter szerint 2029-re készen kell állni a háborúra.
MTI
Hatvanezerre növelné a hadsereg (Bundeswehr) tartalékosainak létszámát a német védelmi minisztérium, nőket is beleértve.
Andreas Hoppe, a tartalékosok ügyeiért felelős iroda főfelügyelő-helyettese vasárnap bejelentette: a tartalékosok létszámának alkalmazkodnia kell a biztonsági kihívásokhoz annak érdekében, hogy megfelelően kiszolgálja a hadsereg az országnak, illetve a NATO-nak tett vállalásait.
„A hadsereg egyszerűen nem tud kitartani és fejlődni a jelenlegi helyzetben, ezért szükségünk van olyan tartalékos erőre, amely képes teljes mértékben helyettesíteni az egységeket” – jelentette ki.
A héten Boris Pistorius német védelmi miniszter már bemutatott egy a kötelező sorkatonasággal kapcsolatos javaslatot, leszögezve: szükség lesz „bizonyos jellegű sorkötelességre”. „Készen kell állnunk a háborúra 2029-re” – jelentette ki a német parlament alsóházában (Bundestag) tárcavezető, aki a tervek szerint szerdán ismerteti az ezzel kapcsolatos elképzeléseit a törvényhozás honvédelmi bizottságában.
A kötelező katonai szolgálat újbóli bevezetését szorgalmazza a közvélemény-kutatásokat vezető CDU az orosz agresszió és a toborzás nehézségei miatt. Európában egyre több országban gondolkodnak valamilyen megoldáson, mert a professzionális hadseregek szinte mindenütt létszámhiánnyal küzdenek. A nőknek is kinyitnák a pályát. A Deutsche Welle riportja.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.