Trump-rémálommá vált két tinédzser turistalány hawaii kalandja
A papírjaik rendben voltak, de nem foglaltak szállást tartózkodásuk teljes idejére, ezért letartóztattak, rabosítottak majd kiutasítottak két német tinédzser lányt Hawaiiról.
HVG
Maria Lepère és Charlotte Pohl, két frissen érettségizett lány a németországi Rostockból világkörüli útra indult, és olyan országokat látogattak meg, mint Thaiföld és Új-Zéland – számolt be a Newsweek a német Ostsee Zeitung tudósítása alapján. Utazásuk azonban váratlan fordulatot vett, amikor megérkeztek Hawaiira, ahol letartóztatták őket, annak ellenére, hogy minden utazási papírjuk rendben volt.
Charlotte Pohl szerint a hatóságok gyanúsnak találták, hogy nem volt teljesen lefoglalva a szállásuk az öt hétre Hawaiin. “Spontán módon szerettünk volna utazni. Pont úgy, ahogy Thaiföldön és Új-Zélandon is tettük.”
Fémkeresővel átvizsgáltak bennünket, megmotoztak, meztelenül kellett a rendőrök elé állnunk, akik mindent átnéztek. Ezután zöld börtönruhát kaptunk, és olyan cellába zártak minket, ahol súlyos bűncselekményekkel vádolt emberek is voltak.
Elmondásuk szerint penészes, vékony matracokon kellett aludniuk, és az őrök figyelmeztették őket, hogy ne fogyasszanak lejárt szavatosságú ételt.
Másnap reggel közölték velük, hogy kiutasítják őket. A reptéren kérték, hogy Japánba küldjék őket. „Az egész olyan volt, mint egy lázálom” – mondta Maria Lepère.
Ez az eset nem elszigetelt, ugyanis jelentések szerint az amerikai kormányzat jelenlegi vezetése alatt megnőtt az európai turisták őrizetbe vétele. Eközben Németország utazási figyelmeztetést adott ki, amelyben óva intette állampolgárait a Trump-kormányzat alatt megnövekedett kitoloncolási kockázattól. A külügyminisztérium hangsúlyozta: sem az amerikai ESTA-engedély, sem a vízum nem jelent garanciát arra, hogy valakit minden alkalommal be is engednek az országba.
Kiutasítás, három hónapnál is hosszabb fogvatartás fenyegeti azokat az európai uniós állampolgárokat, akik megszegik a beutazásra vagy ott-tartózkodásra vonatkozó szabályokat az Egyesült Államokban. Vagy egyszerűen valamiért nem szimpatikusak a határőrnek.
Amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett, a botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.