Ruanda illegális bevándorlók befogadásáról tárgyal az Egyesült Államokkal
Az ENSZ menekültügyi szervezete szerint fennáll a veszélye, hogy az odaküldött migránsokat visszaszállítják azokba az országokba, ahonnan elmenekültek.
HVG
Ruanda már tárgyal az Egyesült Államokból kitoloncolt bevándorlók befogadásáról – közölte Olivier Nduhungirehe ruandai külügyminiszter a helyi állami televízióban a Reuters szerint.
„Még nem jutottunk el abba a szakaszba, hogy pontosan meg tudjuk mondani, hogyan folytatódnak a dolgok, de a tárgyalások folyamatban vannak” – fogalmazott a tárcavezető.
Donald Trump amerikai elnök az elmúlt hónapokban átfogóan szigorította az Egyesült Államok bevándorláspolitikáját, és agresszívan szorgalmazza az illegálisan az országban tartózkodó bevándorlók és más nem amerikai állampolgárok kitoloncolását.
Miután a szenátus és a képviselőház meghunyászkodott, a bíróságokkal folytat háborút az elnöki hatalom kiterjesztéséért Donald Trump. Ennyire eltökélt az elnök, hogy minden jogi eljárás nélküli kitoloncolhassák a bűnözőknek minősített illegális bevándorlókat, nem is eredménytelenül: zuhant az USA határain próbálkozók száma. Csakhogy a háttérben a Project 2025 szellemisége rémlik fel.
Az ENSZ menekültügyi szervezete (UNHCR) arra figyelmeztetett: fennáll a veszélye annak, hogy egyes Ruandába küldött migránsokat visszaszállítanak azokba az országokba, ahonnan elmenekültek. Kigali tagadta a vádakat, és hazugsággal vádolta az UNHCR-t.
A múlt hónapban egy amerikai tisztviselő és egy belső e-mail szerint az Egyesült Államok kitoloncolt Ruandába egy iraki menekültet, akit már régóta próbált kiutasítani, mivel az iraki kormány állítása szerint az Iszlám Államnak dolgozott.
Az afrikai ország az elmúlt években úgy pozicionálta magát, mint a nyugati országok által kiutasítani kívánt migránsok célországa, annak ellenére, hogy jogvédő csoportok aggályai szerint a ruandai vezetés nem tartja tiszteletben a legalapvetőbb emberi jogok némelyikét.
Kigali 2022-ben Nagy-Britanniával írt alá megállapodást arról, hogy befogad több ezer menedékkérőt az Egyesült Királyságból, ám a megállapodást tavaly az akkor újonnan megválasztott miniszterelnök, Keir Starmer elvetette.
Nyitóképünkön a ruandai főváros, Kigali egyik városrésze.
Amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett, a botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.