Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Szerinte az egyetlen mód az áttörésre közvetlenül Trump és Putyin között lehetséges.
Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásáról kezdődő, ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon – jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter Antalyában csütörtökön, mielőtt Isztambulba utazott.
Marco Rubio a NATO külügyminiszteri tanácskozása után újságírók kérdéseire válaszolva úgy fogalmazott, „nincsenek komoly elvárásaim azzal kapcsolatban, ami holnap történni fog”, ugyanakkor hozzátette, hogy ott lesz ő és Fidan török külügyminiszter, valamint az ukrán küldöttség és egy alacsonyabb szintű orosz tárgyalódelegáció.
„Remélem, hogy Ukrajna és Oroszország között lesz tárgyalás a török partnerek részvételével, a mi csapatunk tagjaival közösen” – mondta az amerikai külügyminiszter, majd hozzátette, „őszintén szólva ezen a ponton azt gondolom, és ez teljesen nyilvánvaló, hogy az egyetlen mód az áttörésre közvetlenül Trump elnök és Putyin elnök között lehetséges”.
Marco Rubio a saját részvételét az isztambuli tárgyalásokon azzal indokolta, hogy az eredeti terv közvetlen kapcsolatfelvételről szólt az oroszok és az ukránok között, ami most nem azon a szinten valósul meg, mint remélték.
Törökországi sajtótájékoztatóján Marco Rubio a szíriai stabilizációhoz fűződő amerikai várakozásokkal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a béke megteremtése óriási fejlemény lenne a régióban hosszú idő óta. Az új szíriai vezetés képviselőivel tartott megbeszélés tapasztalataival kapcsolatban hangsúlyozta, hogy egy nemzeti alapokon álló mozgalom vezeti, amely plurális társadalomként akarja felépíteni az országot, amiben a szíriai társadalom minden része képes az együttélésre, ideértve a békét szomszédaival, köztük Izraellel. Marco Rubio szavai szerint a kitűzött cél elérésében az Egyesült Államok segítséget ígér Szíriának, aminek része a szankciók feloldásának megkezdése Washington részéről.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.