Trump kormánya 5 millió dollárt fizet a nő családjának, akit rendőr lőtt le a Capitolium ostroma alatt
Ashli Babbittet egy, a Capitoliumot védő rendőrtiszt lőtte le, utóbbit azóta felmentették a vádak alól. A nő családja 30 millió dolláros kártérítést követelt, végül 5 millió dollárt kapott Donald Trump kormányától.
HVG
Peren kívül megegyezett Donald Trump kormánya annak az Ashli Babbittnek a családjával, aki 2021. január 6-án, a Capitolium megostromlása közben hunyt el, amikor egy, az amerikai törvényhozás épületét védő rendőr rálőtt – számolt be a BBC. Babbitt családja 5 millió dollárt, közel 1,8 milliárd forintot kap a Trump-adminisztrációtól.
A perben, amelyet Babbitt családja egy konzervatív lobbicsoporttal, a Juidicial Watchcsal közösen indított, eredetileg 30 millió dolláros kártérítést követeltek volna. A Capitolium védelméért felelős Capitol Police vezetője, Tom Manger a megegyezés után elmondta, hogy rendkívül csalódott a döntés miatt, mivel a nőt lelövő rendőrtisztet felmentették minden vád alól.
Calvert megye seriffhivatala által 2021. január 7-én közreadott, vezetői engedélyhez készült kép Ashli Babbittról, akit egy nappal korábban lelőtt a Capitolium rendőrségének egyik alkalmazottja Washingtonban
MTI / AP / Maryland MVA / Calvert megye seriffhivatala
A tavalyi választási kampányban Trump többször is kegyelmet ígért az ostrom résztvevőinek, amit első hivatali napján meg is adott. Az elnök emberei emellett elkezdték kirúgni az ügyben eljáró nyomozókat, valamint az FBI oldaláról is eltűntek a nyomozással kapcsolatos dokumentumok.
Az elektori szavazatok számlálásának napjára, a szerinte elcsalt elnökválasztás ellen hívta harcba a híveit Donald Trump, és ők hallgattak rá. Az eredmény megdöbbentő látvány volt, ahogy a kongresszusi rendőrség sorait félresöpörve a Trump melletti tüntetők betörtek a Capitolium épületébe, ahonnan ki kellett menekíteni a képviselőket és a szenátorokat.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.