Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A lakosság 36 százalékának jövedelme nem érte el 2016-ban a 88 619 forintos létminimumot.
A létminimum összegét hosszú ideig a Központi Statisztikai Hivatal számolta ki, de 2015-ben módszertani okokra hivatkozva felhagytak ezzel, azóta a Policy Agenda kutatócég vette magára a feladatot, hogy megállapítsa, mennyiből él meg egészségesen egy család Magyarországon.
Két éve még a lakosság 41 százaléka élt az akkor 88 ezer forintban meghatározott létminimum alatt (egy négyfős családnál 255 ezer forintban állapították meg ezt az összeget), 2016-ban ez némileg javult, de még így is a magyarok 36 százaléka keres havonta kevesebbet a minimumnál.
Ez a tavalyi évben 88 619 forint volt egy felnőttnek, egy két felnőttből és két gyerekből álló családnak pedig 256 995. Ehhez képest a nettó minimálbér tavaly nem egész 74 ezer forint volt, idén pedig közel 85 ezer, ami még mindig kevesebb a meghatározott létminimumnál.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A világ legjobb sportolói is használják, úgyhogy azt gondolhatnánk, biztos hatásos. A valóság ennél azért jóval árnyaltabb.