Politico: Az Euronews új főnöke azt mondja, nem fogadna el utasítást Orbán Viktortól
Vezetőcserére került sor az Euronewsnál, a munkatársak pedig aggódnak, megmarad-e a csatorna szerkesztőségnek függetlensége, írja a lap.
Vezetőcserére került sor az Euronewsnál, a munkatársak pedig aggódnak, megmarad-e a csatorna szerkesztőségnek függetlensége, írja a lap.
Hiába folyik a korrupciós per a Schadl–Völner-ügyben, az egykori fővégrehajtó idején kialakított módszerek tovább élnek, sőt a jelek szerint a rendőrségi nyomozásokra is hatnak.
Rövid, de velős és lényegretörő az a kockázatelemzés, melyet Litkai Gergely ismertet velünk, és amelyből minden kétséget kizáróan megtudhatjuk, miért is mondta Orbán Viktor, hogy egy lehetséges budapesti olimpia tekintetében “az aranykapu ki van nyitva”, és az is kiderül, valójában ki bújhatna át rajta.
A The Diary of a CEO a világ egyik legnépszerűbb podcastja, amelynek házigazdája, a Botswanában született Steven Bartlett 25 éves korára vált milliárdos vállalkozóvá. A kiemelkedően sikeres befektetési és marketingszakember a vezetői és személyes kiválóság 33 alapelvét osztja meg velünk könyvében. A frappánsan megfogalmazott és számos esettanulmánnyal logikusan alátámasztott törvények a pszichológiában és a viselkedéstudományban, saját gyakorlatában, illetve a világ legsikeresebb vállalkozóinak, művészeinek, íróinak és sportolóinak személyes tapasztalataiban gyökereznek. A lebilincselő olvasmány nemcsak az üzleti életben, hanem mindennapjaink során is hasznos útmutatóul szolgálhat. A kiadványból, melyet a HVG Könyvek ad ki, több részt is közlünk az elkövetkező hetekben.
Egyre több észak-amerikai és európai autógyár fejleszt olyan, konnektorból tölthető hibrideket, amelyeket az elektromos üzemmód mellett nem belső égésű motorokkal, hanem hidrogénüzemanyag-cellákkal hajtanak. Annak ellenére jelennek meg ezek az új hibridek, hogy egyelőre drága az üzemanyag.
Az ezredforduló utáni férfiteniszt meghatározó trióból másodikként vonul vissza a spanyol Rafael Nadal.
Itálián párszor átgyalogolt a történelem, és még ha nem is feltétlenül ez jut először eszünkbe, ennek a több évszázados felfordulásnak lett egy igen pozitív hozadéka: a Nutella. Hogyan született meg a világ kedvenc mogyorókrémje a világtörténelem viharai közt – és hogyan az én konyhámban?
Októberi meglepetésként érkezett az amerikai elnökválasztási kampányba Bob Woodward új könyve, amely fölélesztette az aggodalmakat Trump Putyin iránti szimpátiájával kapcsolatban, és megerősítette, hogy Biden nem szíveli Netanjahut.
A Hamász folytatni fogja harcát, Izrael sem fog várhatóan leállni.
Volt, illetve jelenleg is kormányközelben lévő külügyesek is fenntartásaikat hangoztatják Orbán Viktor külpolitikai kanyarjaival kapcsolatban, ám a kormányfőnek a belső kritikákra sincs füle.
Nyári béketurnéja után a magyar miniszterelnököt az Európai Unióban állítólag többen csupán árulóként emlegetik.
Bejártuk a hezbollahos vidéket, a front környékét és Bejrút lebombázott negyedeit, hogy lássuk: nagy közel-keleti háborúra számíthatunk-e. Kiderült, hogy a Hezbollah, és Irán is egyre népszerűtlenebb Libanonban, de egy ilyen konfliktusban sokan még a kritikusok közül is pártjukat fogják. Izrael és a Hezbollah háborúja egészen más, mint amit itthonról gondolunk. Földes András helyszíni riportja.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen a MOM Parkban jártunk.
Regényei végtelenül személyesek, úgy is érzi, mintha folyamatosan újraírná az önéletrajzát. A szlovén Goran Vojnovic második magyarul megjelent, A fügefa című könyvével októberben lépett fel a Margó Fesztiválon.
Fontos időszakot él át két nagyhatalom: az USA sorsdöntő és a demokrácia jövőjét is befolyásoló elnökválasztás előtt áll, míg Oroszország egyre inkább egy rugalmatlan, szovjet típusú gerontokrácia irányítása alá kerül. Finnországban közben megbolondultak az erdők, a tengerekben pedig újfajta veszély fenyegeti a kontinenseket összekötő adatkábeleket.
A megváltozott EU-s menekültpolitika aggasztó összefüggéseiről ír a Die Zeit. Sajtójelentések szerint a magyar állam tárgyalásokat folytat a Gazprommal a jövő évi gázszállításokról. Oroszország nem csak Ukrajnára veszélyes, és ezt Németországnak komolyan kellene vennie, írja a Frankfurter Rundschau. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Ugyanazt akarja elérni Oroszország Moldovában pénzzel és propagandával, mint Ukrajnában rakétákkal és tüzérséggel: Moszkva-barát kormányzat hatalomra segítését. Az elnökválasztáson és EU-s népszavazáson derül ki, mennyire hatékony a „békésebb” módszer.
Templomfoglalásba és verekedésbe torkollt az, hogy életbe lépett Ukrajnában az a törvény, amely betiltja az oroszországival együttműködő ukrán ortodox egyház működését. Bár sok ukrajnai egyházi személyiség Moszkva oldalán áll, a hívők nagy része nem az oroszpártiság, hanem a hagyományok miatt tart ki.
A friss közgazdasági társ-Nobel-díjas a The New York Timesban arra figyelmeztet, hogy senkit se tévesszenek meg az amerikai gazdaság kedvező adatai.