Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A Hamász folytatni fogja harcát, Izrael sem fog várhatóan leállni.
Pont azok az országok, a magyarok, lengyelek és litvánok kongatják menekültügyben a vészharangot, amelyek a legkevesebb kérelmezőt fogadják be. Szigorú intézkedésekkel elriasztják a migránsokat, vagy hagyják, hogy áthaladjanak az országon. Ám közben már a célállamok is lezárják határaikat, ezért Közép-Európában erősen megnőtt az illegális határátlépők száma.
A Frontex legújabb statisztikája első ránézésre kedvező: az év első 9 hónapjában 42 százalékkal esett vissza a határsértők száma. De az is látszik, hogy a korábbinál jóval többen próbálkoznak Lengyelországon és a balti országokon át. Egy év alatt a növekedés csaknem 200 százalékos.
Ezzel együtt ezt az útvonalat veszik igénybe a legkevesebben. A magyar kormány tavaly mindössze 30 embert fogadott be. Menedékpolitikája évek óta az elrettentésre, illetve a bejutott illegálisok átengedésére épül. Az Eurostat az idén 15 menedékkérelemről kapott értesítést a magyar hatóságoktól.
A lap egyik újságírója szerint az EU-n belüli hatalmi pókerben meglepő szövetség hoz friss szelet a migrációs vitába, olyasmit vitattak meg az utóbbi két napban Brüsszelben, ami sokáig tabunak számított. Mindenesetre
Mindez annak a következménye, hogy sok országban jobboldali, mi több, szélsőjobboldali pártok kerültek be a kormányba. Nyomást gyakorolnak a migrációpolitika ügyében, és elnyomó intézkedéseket jelentenek be, illetve hirdetnek meg. Hollandia és Magyarország ki akar szállni az egész közös menedékszabályozásból.
De meglepő módon Brüsszelben is változott a hozzáállás, nem utolsósorban Ursula von der Leyennek köszönhetően. Az Európai Bizottság elnöke még a csúcs előtt reggelin látott vendégül több kormányfőt, köztük Orbán Viktort és ott létrejött az arra hajlandó államok szövetsége, amely gyorsítani és szigorítani kívánja a menedékeljárásokat.
Az egyeztetésen nem volt ott Németország és Franciaország, vagyis látszik, hogy mindkettő veszített a súlyából. De a közvélemény számára az a perdöntő, hogy a politika képes-e és hajlandó-e még irányítani a bevándorlást. Erre hamarosan válaszolni kell.
A közel-keleti káoszteremtés mestere, a Hamász vezetője, Jahja Szinvar halott, így újra él a tűzszünet esélye – fejti ki az elemzés. Amit Szinvar október 7-én csinált, az megváltoztatta az események menetét az egész térségben, igaz, nem úgy, ahogyan szerette volna. De azért az eltelt egy évben úgy tűnt, hogy földalatti búvóhelyéről pont ugyanúgy képes befolyásolni a dolgokat, mint elegáns irodáikból a politikusok.
Izrael mondhatja, hogy elérte a hadviselés fő célját. A véletlen segítette, mivel
egy járőr felismerte és tankok segítségével szétlőtte Szinvart.
Nem őt keresték és a holttestét is csak egy nap elteltével azonosították.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.