Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Visszafordíthatatlanul kádertemetővé süllyedt az egykor szebb napokat látott Alkotmánybíróság, amelynek új tagja Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal igen vitatható munkásságú elnöke lesz.
Ejtőernyősközpont – írhatnák ki lassan az Alkotmánybíróság kapujára. Handó Tünde nem vált be a bírósági igazgatás, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) vezetőjének, alkotmánybírónak biztos jó lesz – gondolhatta Orbán Viktor kormányfő, s amit ő elgondol, azt a parlamentben gyorsan meg is szavazzák.
Handó Tünde egy lépéssel közelebb az Alkotmánybírósághoz
Simán átment az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságán Handó Tünde az Országos Bírósági Hivatal jelenlegi elnökének alkotmánybíró jelölése. Nem kellett igazán komoly kérdésekre felelnie, de nyilván nem is a szakmai felkészültsége miatt fogják megválasztani.
Az egykor szebb napokat látott Ab mára Orbánnak alárendelt, értelemszerűen önálló akarat és mozgástér nélküli testület lett, beilleszkedett a korábban független szervezeteknek (Állami Számvevőszék, ügyészség, versenyhivatal, ombudsman) abba a sorába, amelyek célja az orbáni hatalomgyakorlás támogatása. Handó jelölése is azt jelzi, hogy inkább a lojalitás, semmint az alapjogi tudás kell ahhoz, hogy valaki a taláros testület tagja lehessen.
Nem létezik már alkotmánybíráskodás, az csak homlokzat
– fogalmazott korábban Fleck Zoltán jogszociológus, aki szerint néhány, hatalmi szempontból jelentéktelen ügyben az Alkotmánybíróság úgy-ahogy ellentmondhat, kifogásolhat néhány jogszabályi helyet, de a testület súlytalan. „A mostani folyamatot ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a Népköztársaság Elnöki Tanácsába Kádár János berakott két új arcot” – magyarázta Fleck még 2016-ban négy új alkotmánybíró megválasztásakor.
S bár az Ab tagjainak szakmai hozzáértése és döntéseinek minősége is rohamosan csökken, ezt nem lehet kizárólag nekik felróni, miután a kormány szándékának megfelelően a parlament a testület hatásköreit is jelentősen megváltoztatta. Handó helyzete az új kollégáiéhoz képest annyiban mindenképpen pikáns lesz, hogy a férje, Szájer József által megfogalmazott alaptörvény szellemének betartatásáért felel majd.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.