Nyávogásszótár: telefonos appon keresztül beszélgethetünk a macskákkal
Új szolgáltatás ígéri, hogy megérthetjük, mit nyávognak a cicák. A feladat még annál is nehezebb, mint elsőre gondolnánk, ugyanis a macskák „szókincse” valójában a gazditól is függ. A fejlesztők gépi tanulást állítottak a nemes ügy szolgálatába.
A kutya sem gondolta volna a szoftvercégnél, hogy egyszer macskákkal (is) fognak foglalkozni. Aztán amikor az Amazontól három éve leigazolták Javier Sanchezt, a harmincas évei végén járó programozót, sok minden megváltozott. Sanchez ugyanis az online kereskedelmi gigacég egyik különleges projektje, az Alexa virtuális asszisztens fejlesztőcsapatától érkezett az Akvelonhoz. Hiába élt azonban gyermekkora óta macskákkal körülvéve az ambiciózus mérnök, amazonos főnökei nem engedték, hogy a beszédfelismerés programozásában szerzett tapasztalatait a házi kedvencek kommunikációjának megértésében is kamatoztassa.
Kitartó lobbizásának köszönhetően erre végül fél évvel ezelőtt, immár a Washington állambeli új munkahelyén nyílt lehetősége. A régóta dédelgetett projekt nem független a koronavírustól sem. Sanchez hangsúlyozza, hogy azért is próbál hozzájárulni a cicák „beszédének” megértéséhez, mert a karantén alatt sokak egyedüli társasága a háziállata maradt. Ezen ösztönzések hatására készült el pár hónapja a MeowTalk (magyarul: miau-beszéd) okostelefonos applikáció első változata, amely a fejlesztő ígérete szerint segít dekódolni, mit nyávognak a macskák.
Kiirtó cukik: kijárási tilalmat rendelnének el az EU-ban a macskáknak
Holland tudósok szerint érdemes lenne rövidebb pórázon tartani a macskákat, ugyanis túl sok állatfajt pusztítanak. Más vélemény szerint először a saját házunk táján lenne érdemes körülnéznünk.