Állami beavatkozásra lehet jó ürügy a zavaros Dunaferr-belháború
Félelemkeltés, vádaskodás, elfolyó milliárdok jellemzik a hagyományos nagyipari vállalat, a Dunaferr mindennapjait. Miközben rejtély, mit tervez az orosz állami nagytulajdonos a céggel, a magyar kormány – látszólag – elhatárolódik az eseményektől.
Banánköztársaságokban szokták magánhadsereggel érvényre juttatni akaratukat a szemben álló felek – jellemezte az ISD Dunaferr Zrt. körül a múlt hét végére kialakult hadiállapotokat Kálló Gergely, a térség jobbikos országgyűlési képviselője. Tette ezt azután, hogy pénteken több száz ijesztő biztonsági ember jelent meg a városban, úgymond azért, hogy a tulajdonos érdekében elfoglalja a Dunaferrt.
Kopaszokkal és meghatalmazásokkal mennek egymásnak a Dunaferr-ügy szereplői
Lényegében semmiben sem ért egyet a Dunaferr körül hadakozó két csoport, sőt, amiről az egyik azt állítja bírósági papírja van, a másik is ugyanilyen határozottan állítja annak pont az ellenkezőjét. Egy dologban lehetünk csak biztosak: nem lesz könnyű dolga a nyomozóhatóságoknak, bíróságoknak, ha igazságot akarnak szolgáltatni.
Jóllehet, a rendőrség állította meg őket, Mikó István jogász, aki állítása szerint a majdnem 100 százalékban részvényes ciprusi Steelhold Ltd. képviselője, a HVG-nek leszögezte: nem készültek semmiféle erőszakos cselekményre. Ugyanakkor kilátásba helyezte, hogy még több emberrel térnek vissza, hogy végre azok vehessék át a Dunaferr vezetését a mostani önjelöltektől, akiket valóban a tulajdonos küldött.