Eredeti magyar kincs a Balatonból, amelyre a világ is lehasalt

4 perc

2021.07.03. 11:30

Míg napközben a vízre lehet feküdni rajta, éjszaka a hálózsák alatt tehet jó szolgálatot. A köztes időben hajtsuk össze ülőalkalmatosságnak, hazaérvén a nyaralásból pedig megteszi a vendég alá. Nehezen ereszti el az, akinek még nem eresztett le, végül csak az lett a veszte, hogy eljárt felette az idő.

Termékeink 90%-a levegő, a maradék 10% a matrac.

Ha becsomagoltuk a fürdőruhánk mellé a Fabulon naptejet és lezötyögtünk vonattal a Balatonra egy utasellátós szalámis zsömle társaságában, már csak a gumimatracot kell felfújni az árnyékban és belegázolhatunk a vízbe. A ma használatos felfújható formák nevükkel ellentétben már nem gumiból készülnek, hanem PVC-ből, de a hagyományos gumimatracok piacán maradandót alkotott egy magyar termék.

A századforduló Budapestjén még keményítőgyár állt azon a ferencvárosi telken, amely a rajta álló épület többszöri leégése után az Autokémiai Vállalatnak adott otthont. A gumihulladékok újrahasznosításával foglalkozó üzem nem sokkal később Magyar Ruggyantagyárra keresztelkedett át. (A nyelvújítási szörnyszülött ruggyanta a gumi alapanyagául szolgáló kaucsukot jelölte magyarul.) Így államosították az ötvenes évek elején, majd 1957-től Magyar Gumiipari Vállalatnak, 1973-tól az 1991-es csődig pedig Taurusnak hívták.