Tényleg szükség van napi 10 ezer lépésre?
Nemcsak hosszú ideig tart, de felesleges is – állítja egyre több kutatás a fitneszedzők által sulykolt bűvös napi tízezer lépés szükségességéről.
Nemcsak hosszú ideig tart, de felesleges is – állítja egyre több kutatás a fitneszedzők által sulykolt bűvös napi tízezer lépés szükségességéről.
Politikai értékelések már jócskán voltak, most büntető- és alkotmányjogász is beszélt az állami posztot nem betöltő Herbert Kickl és Orbán két napja aláírt együttműködési megállapodásáról. Diplomácia dilettánsának minősíti Orbán Viktort a Spiegel kommentárja. Amerika sorsdöntő választásával foglalkozik vezércikkében a Financial Times. Fareed Zakaria szerint az USA olyan kísérlet felé tart, amelynek a tétje, vajon kitartanak-e az intézmények, a fékek és ellensúlyok. Nemzetközi lapszemle.
Érzelmi okokból csak az ember tud sírni, de hogy mikor élünk szervezetünk e gyógyhatású leleményével, azt nagyban befolyásolja a társadalom, amelyben élünk. Amely ma már elnézőbb ugyan a férfikönnyekkel szemben, de nem igazán tud mit kezdeni vele. Milyen jótékony hatásai vannak a könnyeknek? Sokat vagy keveset sírnak nemzetközi összehasonlításban a magyarok? És vajon azok sírnak-e, akiknek minden okuk megvan rá?
Felvásárolja az ország első szélerőműparkjának a beruházóját az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt., amely részben a kormányfő vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltsége.
Az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozója áll a nemzetközi sajtó fókuszában. Erről ír többek közt a Die Welt, a Der Standard, a Politico, a Washington Post és a New York Times. A beszámolók kiemelik, hogy a tanácskozáson részt vett Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, valamint hogy Orbán Viktor nem győzte hangsúlyozni, mennyire üdvösnek tartja Donald Trump választási győzelmét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Rá lehet-e bízni a mesterséges intelligenciára a légtér forgalmának irányítását? Mire lehet számítani, ha az adatgazdag iparágakban jellemzően lubickoló technológia beszivárog a fedélzetre és a repterekre? Az első adatok beszédesek – ahogy a korlátozások is.
Megint nagyot lépett előre a tudomány: míg eddig csak hosszas megfigyeléssel lehetett megállapítani, hogy egy elefánt jobb- vagy balormányos, most a berlini Humboldt Egyetem kutatói rávilágítottak a biztos jelekre. A szóban forgó tulajdonság hasonló ahhoz, ahogyan az emberek jobb- vagy balkezesek.