Jehor Brajljan: Ukrajna ma – Magyarország, 1956

4 perc

2022.03.19. 08:30

Magyarország ma nehéz dilemma előtt áll: felmondani az energetikai és infrastrukturális megállapodásokat Oroszországgal, és helyette Ukrajnát támogatni, hogy az orosz métely ne terjedjen el egész Európában, mint annak idején a náci métely. Vélemény.

Február 24. után a világ sohasem lesz már ugyanolyan.

Ezen a napon vette kezdetét Oroszország inváziója Ukrajna ellen. Az orosz hadsereg, amely mintegy fél év alatt gyűlt össze az ukrán határnál, parancsot kapott a támadásra.

Oroszország nem riad vissza semmitől Ukrajna „demilitarizálása és nácitlanítása” ürügyén. A lakónegyedek bombázása, az atomháborús zsarolás, légicsapás kórházakra, iskolákra és egyetemekre, a humanitárius folyosók támadása: Moszkva így igyekszik „felszabadítani az ukránokat a radikálisok hatalma alól”.

A magyaroknak mindenkinél jobban emlékezniük kell arra, milyen az „orosz felszabadító”. Petőfi Sándor és Kossuth Lajos állt az élére az 1848–1849-es népek tavasza alkalmával a nemzeti újjászületési mozgalomnak, amit az Orosz Birodalom I. Miklós cár által küldött hadserege tiport el.

Tóta W.: Az utolsó ünnepély

Legyen ez az utolsó március 15-e! Felejtsük el ezt a tévutat, és mondjuk ki bátran: Magyarországnak ebből a háborúból ki kellett volna maradnia! Ünnepeljük helyette április negyedikét, amikor orosz barátaink érvényesítették jogos biztonsági érdekei­ket, és megmutatták a magyaroknak, hol lakik az Úristen. Vélemény.