Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Habár nem foglal állást az ukrán válságban, Putyin szövetségeseként a magyar vezetőnek nem sok barátja maradt – írja a New Europeanben Nick Thorpe, aki mintegy 35 éve a BBC Budapesten élő kelet-közép-európai tudósítója.
A háború kezdetéig minden összejönni látszott a magyar miniszterelnök szemszögéből: odahaza toronymagasan vezetett a közvélemény-kutatásokban, a Jaroslaw Kaczynskival, a lengyel Jog -és Igzságosság (PiS) párt elnökével alkotott véd- és dacszövetség megóvta „Brüsszel imperialista dührohamaitól”, és egyértelműen a V4-ek vezetőjének számított. Az orosz elnökkel fennálló különleges viszonya folytán kedvezményesen jutott hozzá az energiahordozókhoz, de jó kapcsolatokat alakított ki Pekinggel is, lásd a Budapest- Belgrád vasút korszerűsítését, valamint a Fudan Egyetem budapesti lerakatának tervét, Nyugaton Orbán új jobbos tömböt igyekezett tető alá hozni olyanokból, akik szintén úgy látják, hogy a nemzetet, a családot és az egyházat támadja a dekadens és engedékeny Nyugat. Délen pedig támogatta Dodik terveit Bosznia felbontására, ami elnyerte mind Putyin, mind Vucsics tetszését - vázolja a háború előtti helyzetet a Magyarországot jól ismeri szerző.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.