Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Immár negyedik hónapjába és második szakaszába lépett az ukrán háború, miután kiderült, hogy Putyin alapvetően elkalkulálta magát az egész hadművelettel, hála az ellenfél hősies ellenállásának, majd a harcok áttevődtek az ország keleti és déli peremére. Nagyon úgy néz ki, hogy a küzdelem innentől kezdve váltakozó szerencsével zajlik majd, jócskán elhúzódik.
A tét az, hogy melyik fél morzsolódik fel előbb. Sokban emlékeztet az első világháborúra. Így érdemes végiggondolni a lehetséges forgatókönyveket, célokat és stratégiákat – írja Andreas Kluth, az amerikai hírügynökség elemzője, a Handelsblatt angol nyelvű változatának korábbi főszerkesztője.