Mekkora környezetszennyezést okoznak a sírkövek, hány fát kell kivágni a koporsókhoz?
Talán kegyeletsértőnek tűnnek az ilyen kérdések, mégis választ kínálnak rájuk.
Talán kegyeletsértőnek tűnnek az ilyen kérdések, mégis választ kínálnak rájuk.
Hamarosan fogadja III. Károly, hogy átadja neki a királyi udvar költészeti díját, de vajon kell-e cilindert viselnie? És miért nem jár pénz a díjjal? A magyar származású költő-műfordítóval a brit uralkodó versolvasási szokásairól, a költők anyagi megbecsüléséről és arról is beszélgettünk, hogy miért hagyta abba Krasznahorkai angolra fordítását.
2024 Krónikája című sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel. Negyedévenként haladunk, ez az 2. rész.
Huszonöt éve került a mozikba a Harcosok klubja. A kultuszfilm alapjául szolgáló regény írójával erőszakos családi történeteiről, a fájdalom hajtóerejéről és a mű hatásáról beszélgettünk.
Bezárkózó Egyesült Államokra érdemes felkészülni – ha Trump Amerikája valahol meg is jelenik, az szinte biztos, hogy nem a demokrácia megmentése érdekében fog beavatkozni.
Az Egyesült Államok nem válik autokráciává a következő négy évben, ám lehet belőle egy illiberális szuperhatalom, írja a Bloomberg. A Guardian sürgeti, hogy a Nyugat nyújtson baráti kezet Szíriának. Erdogan lehet a nagy szíriai felfordulás nyertese, jelenti ki a Times. A Die Presse szerint, ha a radikális iszlamista HTS nem osztja meg a hatalmat, akkor ismét polgárháborús állapotok alakulhatnak ki Szíriában. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Komoly figyelmeztetést kaptak a populizmusra hajló szuverenisták Romániából: a megtévesztő üzenetekkel operáló, külföldi támogatást is igénybe vevő kampányuk elbukhat egy alkotmányossági próbán. Az elemzők többsége azt valószínűsíti, hogy a minap leállított elnökválasztás első fordulójának a semmiből előbukkant győztesét, Calin Georgescut legközelebb már előre kizárják a versenyből.