Mindig eminens volt, most viszont padlóra küldte az angol fontot

A tudásával csak a magabiztossága vetekedik Kwasi Kwarteng brit pénzügyminiszternek, aki a nevét adta ahhoz az adócsökkentési tervhez, amely miatt összeomlott az angol font árfolyama.

Mindig eminens volt, most viszont padlóra küldte az angol fontot

A pénzpiacok visszavonulásra kényszerítették az öt évtizede legnagyobb adócsökkentést az inflációs nyomás közepette deficitnöveléssel finanszírozni tervező Kwasi Kwarteng brit pénzügyminisztert és főnökét, Liz Truss kormányfőt. Ők nemcsak a Downing Streeten szomszédok a hivatali rezidenciájukkal, de London Greenwich negyedében is egy utcában van a civil otthonuk. Ráadásul ugyanabban az évben (2010) lettek konzervatív parlamenti képviselők, s régi politikai szövetségesek, akik a Margaret Thatcher által képviselt szabadpiaci kapitalizmus követőinek tartják magukat. És akik a brit sajtó szerint három hét leforgása alatt, kéz a kézben kormányozták zátony közelébe a gazdaság hajóját.

Részlegesen visszavonja adócsökkentési terveit a brit kormány

Csak minimális mértékben ellenőrizné az Európai Unió az Írországból érkező árukat - ezt javasolta Maros Sefcsovics uniós biztos, hogy visszahozza a tárgyalóasztalhoz a briteket. Liz Truss teljes mértékben tisztában van a tárgyalás tétjével, hiszen nemrég még külügyminiszter volt Őfelsége kormányában.

A 47 éves Akwasi Addo Alfred Kwarteng ghánai bevándorlók egyedüli gyerekeként született Londonban.

Az első keresztneve azt jelenti, vasárnap született, amire az anyja nem adott magyarázatot, mivel a fiú hétfőn látta meg a napvilágot.

Az apa közgazdász, az anya ügyvéd, és Kwarteng a legjobb oktatásban részesült, amit meg is szolgált. Az Eton elit fiúiskolába királyi ösztöndíjjal vették fel, és minden létező díjat elnyert. Eminens volt, és önbizalomban sem szenvedett hiányt.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.