A „hollywoodi szenny” sorsa a Rákosi- és a Kádár-korszakban – könyvajánló
Hogyan szivárgott vissza a magyar mozikba az amerikai film a Kádár-korszakban? Takács Róbert történész Hollywood a vasfüggönyön túl című művében elemzi a dokumentumokat.
Hogyan szivárgott vissza a magyar mozikba az amerikai film a Kádár-korszakban? Takács Róbert történész Hollywood a vasfüggönyön túl című művében elemzi a dokumentumokat.
A gyülekezési jog korlátozása miatt szervezett tiltakozásokkal sikerült nyilvánossághoz jutniuk a Tisza hatalmasra nőtt árnyékában már alig-alig látszó kisebb pártoknak – és ez most még jól is jön az ellenzék megosztásában érdekelt Fidesznek.
A kormány március végi határidőt szabott magának, hogy kidolgozza, miként lehetne versenyképessé tenni a vasúti árufuvarozást, ám addig is a szakma képviselői igyekeznek ötleteket adni.
Jelentősen megugrott Magyarországon a vírusos májgyulladások száma az utóbbi időben, és várhatóan az esetszám tovább fog növekedni. A betegség ellen van védőoltás, de kell-e azonnal vakcináért rohanni?
Példátlan nemzetbiztonsági hibát követtek el Donald Trump főemberei, amikor a hutik elleni támadás részleteit nem kormányzati hálózaton, hanem olyan chatcsoportban beszéltek meg, amelybe véletlenül bevontak egy újságírót is. Tudott-e Trump arról, mit művelnek az emberei? Ki engedhette be a csoportba az Atlantic főszerkesztőjét?
Óriási politikai vihart kavar Franciaországban, hogy a sikkasztásért elítélt Marine Le Pen valószínűleg nem indulhat a 2027-es elnökválasztáson. A globális szélsőjobb máris baloldali beavatkozással vádolta a bíróságot.
Az egykori katonai junta idején játszódó történet nem fikció, a film az apja eltűnése idején tizenegy éves Marcelo Rubens Paiva önéletrajzából készült.