Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A volt francia államfő azt mondja, annak idején sikerült rábeszélnie Vlagyimir Putyint, hogy ne vonuljon be Grúziába, pedig az orosz tankok 2008-ban már csupán 25 kilométerre álltak Tbiliszitől. Bár sokan vallják az ellenkezőjét, ő azonban nem gondolja, hogy a Kreml gazdája alapvetően megváltozott volna. Márpedig egyáltalán nem volt irracionális, ezért meg kellene próbálni segíteni neki, hogy kijusson a zsákutcából.
Sarkozy a Le Figarónak adott interjút, azt vette át a szintén konzervatív Die Welt. A francia jobboldal tekintélyes személyisége elárulta, hogy annak idején Angela Merkellel együtt azért akadályozták meg Ukrajna és Grúzia NATO-felvételét, mert nem szerették volna, ha Moszkván elhatalmasodik a Nyugat-ellenes paranoia. Az orosz vezetés egyébként is már régóta bekerítési komplexussal küszködik.