Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Donald Trump kedvenc európai vezetőjének nevezte Orbán Viktor Ishaan Tharoor, a Washington Post publicistája. A jó viszony azonban csupán a mélyebb ideológiai szövetség tükröződése. Orbán Viktor jelenleg egyfajta vezércsillag az amerikai szélsőjobb számára.
Hosszú uralma egyfajta modellt jelent a republikánusok bizonyos körei számára, azt jelzi, hogy bátor, nacionalista programmal folyamatosan nyerni lehet. A párton belül a volt elnök kihívói könnyen a Fidesz kottájából játszhatnak az elnökjelöltségért folyó versenyben. Így elítélhetik a „genderideológia” beszivárgását a közoktatásba, szóvá tehetik az „erélytelen liberális hatalom” állítólagos nyitott határok politikáját, zúgolódhatnak Soros György magyar származású milliárdos befolyása miatt, továbbá kesereghetnek az Ukrajnának nyújtott segítség hatalmas költségeiért is.