Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Nobel-díjas közgazdász szerint az amerikai gazdaság ugyan jól teljesített, ám Trump ügyesen játssza ki a populista kártyát. A német Handelsblattnak adott interjúban beszél a kínai és az európai gazdaság állapotáról is, és nem túl optimista.
A Nobel-díjas közgazdász igencsak aggódik, mert komoly esélyt lát arra, hogy a volt elnök nyerje a novemberi választást. Ugyanis sikeres és tehetséges populista, ennélfogva meg tudta győzni a lakosság jelentős részét, hogy az elit ellen harcol – az ő érdekükben. Ettől persze tény, hogy amikor hatalmon volt, a nagy adókedvezményeket a gazdagok kapták, vagyis a konszernek és a milliárdosok. Vagyis hatalmas szakadék van aközött, amit mond, illetve csinál.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.