Kiszámolták, mekkora kárt okoz, hogy sokan betegen is bejárnak dolgozni
Sok kreatív módszer létezik arra, hogy az ember iszonyatosan kiszúrjon a munkatársaival, a főnökével és nem mellékesen saját magával is, de szinte egyetlen sem olyan hatékony ezek közül, mint betegen bemenni dolgozni. És ez akkor sem sokkal jobb, ha a beteg otthonról, az ágyból foglalkozik a munkával.
Itt van a tél, eljött a békés karácsonyi készülődés és a kevésbé békés vásárlási őrület ideje – na meg egyben az évnek az az időszaka is, amikor szerte a világon sok-sok munkahelyen ott ül legalább egy ember, aki köhög, fújja az orrát, és titokban mindenki szeretne szólni neki, hogy ugyan menjen már haza. Ráadásul a karácsonyi ünnepléssel ellentétben a téli betegségszezon velünk marad még januárra-februárra is, és ez nem kevés bajt okoz a cégeknek.
A sorozat korábbi részeit ide kattintva érik el.
A témával foglalkozó újságcikkek egy konkrét számot szoktak fixen említeni: csak az amerikai gazdaságnak évente 150 millió dollár kárt (dolgozónként 1685 dollárt) okoz az, hogy sokan betegen dolgoznak. Ez az adat azonban mostanra igencsak idejétmúlt. És sajnos nem azért, mert a Covid legalább a tudatosságon javított volna, hanem mert ez még egy 2003-as kutatás eredménye volt, és az elmúlt húsz évben nem kicsit nőttek még ott is az árak. 150 millió akkori dollár most már 256 milliónak felel meg, úgyhogy a baj nem kicsi.
És ami ennél is fontosabb: az, hogy sokan betegen dolgoznak, a kutatás szerint nagyjából másfélszer annyi kárt okoz, mint amennyi pénzt és kieső munkát a betegszabadságok jelentenek.