Katolikus szellemiségű gazdaságtudományi képzéssel rukkol elő a Pázmány
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem most induló gazdálkodási és menedzsmentképzését áthatja majd a katolikus szellemiség, de egyben meg kell felelnie a sztenderd szakmai követelményeknek is – mondja Botos Máté dékán. Interjú.
Több mint harminc egyetemen indítanak gazdasági képzéseket Magyarországon. Miért gondolták, hogy szükség van még egyre?
Egyrészt a fővárosban még úgy is sokkal nagyobb a kereslet e téren, mint máshol, hogy itt eleve több egyetem indít ilyen területen képzéseket, másrészt nagy különbségek vannak a képzések minőségében. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek (PPKE) elég jó hírneve van ahhoz, hogy ha meghirdet gazdálkodási területeken képzést, akkor arról elhiggyék a diákok és a szülők, hogy az jó minőségű lesz.
Nem akarunk forradalmat, visszafogott fejlesztéseket végzünk, ezért egyelőre három specializációt (kisvállalkozás, üzleti kommunikáció és humán erőforrások fejlesztése) hirdettük meg az újonnan indított gazdálkodási és menedzsment alapszakunkon. Ezekre később szeretnénk mesterképzéseket is építeni.
A képzés tananyaga nagyjából mindenütt ugyanaz, de bizonyos keretek között mindnek megvan a specialitása. Miben lesz más a Pázmány képzése?
A katolikus szellemiség bizonyos mértékig áthatja majd a képzést, hiszen az oktatóink az egyes tárgyakat, az egyes alapigazságokat szakmai felelősségük tudatában, mégis picit más szempontból közelítik meg. A környezet-gazdaságtanban vagy a szervezetfejlesztés esetében például ez jól látszik.