Nem a semmiből jött Trump „gázai Riviéra” ötlete: a családja már évek óta szemezget a Közel-Kelettel

Trump és rokonsága évek óta üzleti lehetőségként tekint a Közel-Keletre. Ebbe a törekvésbe illeszkedik a gázai ingatlanfejlesztés bizarr terve.

Nem a semmiből jött Trump „gázai Riviéra” ötlete: a családja már évek óta szemezget a Közel-Kelettel

A Gázai övezet amerikai megszerzésének és turistaparadicsommá fejlesztésének ötlete nem hirtelen pattant ki Donald Trump amerikai elnök fejéből. Bármennyire is vadnak tűnik a palesztinok önrendelkezési jogát teljes mértékben figyelmen hagyó elképzelés, a Közel-Kelet az utóbbi három évben a család fő célpontjává vált, bár Trumpék eddig csak Ománban, az Egyesült Arab Emírségekben és Szaúd-Arábiában nyomultak.

Az ügyletek többsége a Trump név használatára vonatkozott, amiért sokszor több tízmillió dollárt fizetnek a fejlesztők, akik cserébe azt remélik, hogy így prémium termékként értékesíthetik a lakásokat és a szolgáltatásokat.

Az elnök tulajdonában lévő Trump Organization (TO) családi holding egyik legkiterjedtebb üzleti kapcsolata a legnagyobb szaúdi ingatlanfejlesztővel, az 1994-ben alapított Dar Al Arkan vállalattal alakult ki. A legutóbbi ügylet januárban jött létre a társaság leányával, a londoni tőzsdén jegyzett Dar Globallal: a tervek szerint az USA és Görögország „kulcsfontosságú” városaiban építenek luxusingatlanokat.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.