A pénzügyi válságot és a Brexitet kezelte, most Trumpot kell a kanadai kormányfőnek
Donald Trump őrültségeit feltartóztathatja, de Kanada legrövidebb ideig hivatalban lévő kormányfője is lehet az új liberális vezér, Mark Carney, aki újoncként érkezett a politikába a bankvilágból.
Két nappal a 60. születésnapja előtt, a múlt pénteken tette le a hivatali esküt Mark Carney, Kanada új kormányfője. Előtte megnyerte a kisebbségben kormányzó Liberális Párton belüli választást, amit azért kellett kiírni, mert januárban mindkét posztról lemondott Justin Trudeau, aki 2015-től vezette az országot. A politikába beleszületett Trudeau időnként ellentmondásos, de mindenképp karizmatikus személyiség volt, míg Carney szürke egyéniségű bankár. Ám pártjának és Kanadának most éppen rá lehet szüksége, hogy fölvegye a küzdelmet Donald Trump amerikai elnök támadásaival. Eltökéltségét nem csak szavakkal jelezte, hanem azzal is, hogy hétfőn Franciaországba és Nagy-Britanniába utazott, hogy szövetségest keressen a Kanadát egykor uraló két országban.
Mark Carney szerint az amerikai elnök „sötét napokat” hozott Kanadára, és az országa már nem bízhat az Egyesült Államokban.
Mark Joseph Carney az Északnyugati területeken, a hosszú, hideg telekről és rövid nyarakról ismert, alig több mint kétezer lakosú Fort Smithben született, négy gyerek közül harmadikként, a szülei tanárok voltak. Hatéves volt, amikor a család az olajban gazdag Alberta tartomány fővárosába, Edmontonba költözött. Carney
a középiskolában – mint a legtöbb kanadai – jégkorongozott,
kapus volt a posztja, zsebpénzt hólapátolásból és újságkihordásból szerzett.
Christian Horner egy romokban lévő csapat élére állva a mennyek kapujáig emelte az energiaitalos istállót, majd testközelből élte át a zuhanórepülést is. 20 év után most távoznia kell.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.